11 Сак 2019

Восем узнагарод заваявалі беларускія лёгкаатлеты на Кубку Еўропы па кіданнях у Славакіі

Фота БФЛА

11 сакавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Восем медалёў заваявалі беларускія лёгкаатлеты на Кубку Еўропы па кіданнях у Славакіі, паведамілі карэспандэнту БЕЛТА ў прэс-службе БФЛА.

Як паведамлялася, найбольш высокага рэзультату, заваяваўшы залатыя ўзнагароды, дабіліся Таццяна Халадовіч у кіданні кап'я (65 м 89 см), кідальніца молата Ганна Малышчык (74 м 95 см) і Аляксей Каткавец (82 м 45 см). Беларускія кідальнікі вызначыліся і чатырма сярэбранымі ўзнагародамі. У катэгорыі да 23-х гадоў на другую прыступку п'едэстала гонару ў кіданні молата ўзнялася беларуска Настасся Маслава з рэзультатам 68 м 13 см. У кіданні кап'я сярод моладзі ў жанчын другое месца заняла беларуска Аляксандра Коньшына - 55 м 27 см. Трэцюю сярэбраную ўзнагароду беларускай камандзе прынёс Яўген Багуцкі ў кіданні дыска (U-23) - 61 м 28 см (асабісты рэкорд), на другую прыступку п'едэстала гонару ў спаборніцтвах штурхальніка ядра сярод моладзі ўзняўся таксама 18-гадовы Алег Тамашэвіч (19 м 38 см). Бронзавы медаль турніру ў актыве Аляксандра Шымановіча (72 м 36 см) сярод атлетаў да 23-х гадоў у кіданні молата.

У Беларускай федэрацыі лёгкай атлетыкі падкрэслілі, што рэзультаты ў Славакіі паказваюць патэнцыял беларускіх кідальнікаў, многім з якіх не споўнілася яшчэ і 23-х гадоў. Напрыклад, у камандным заліку сярод моладзі ў мужчын беларуская каманда на Кубку Еўропы заняла першае месца.