24 Nov 2020

Беларускія плыўцы ўстанавілі некалькі рэкордаў на турніры ISL у Будапешце

Фота Беларускай федэрацыі плавання

24 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускія плыўцы сталі аўтарамі шэрага рэкордаў у фінале спаборніцтваў Міжнароднай лігі плавання (ISL), якія завяршыліся ў Будапешце (Венгрыя), паведамілі БЕЛТА ў прэс-службе Беларускай федэрацыі плавання.

Спаборніцтвы праходзілі ў сталіцы Венгрыі на кароткай вадзе (25-метровым басейне).

Юнацкі сусветны і беларускі нацыянальны рэкорды ўстанавіла Настасся Шкурдай на дыстанцыі 100 м комплексным плаваннем. Падагульняючы час брастаўчанкі, якая фінішавала на другім месцы, - 57,59 сек. На дыстанцыі 100 м батэрфляем беларуска дакранулася да борціка шостай - 56,33 сек.

Ілья Шымановіч абнавіў рэкорды Беларусі на дыстанцыях 50 м брасам (25,48 сек.), 100 м брасам (55,49 сек.) і 200 м брасам (2 мін. 2,86 сек.).

У камбінаванай эстафеце 4х100 м каманда з удзелам Ільі Шымановіча стала першай - 3 мін. 18,28 сек. Час этапу беларускага атлета - 55,38 сек.

Клуб Energy Standard, за які выступалі Настасся Шкурдай і Ілья Шымановіч, у агульнакамандным заліку заняў другое месца.