14 Жнв 2016

Беларуска Вольга Мазуронак заняла 5-е месца ў марафоне на Алімпіядзе

14 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларуская спартсменка Вольга Мазуронак заняла 5-е месца ў марафонскім забегу Алімпіяды-2016, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Рэзультат Вольгі Мазуронак на дыстанцыі 42 км 195 м - 2 гадз 24 мін 48 сек. Беларуска зрабіла знакамітым саперніцам сюрпрыз у час спаборніцтваў. Роўна на сярэдзіне забегу яна вырвалася ў лідары. Менавіта Мазуронак доўгі час задавала рытм бегу пасля таго, як лідары прайшлі палавіну дыстанцыі. На жаль, на апошніх кіламетрах беларуску змясцілі з прызавых пазіцый, але ў яе хапіла сіл ўвайсці ў топ-5 спартсменак.

Другая беларуская ўдзельніца алімпійскага марафону Марына Даманцэвіч заняла 45-е месца з рэзультатам 2 гадз 37 мін 34 сек. Трэцяя айчынная спартсменка Настасся Іванова - не фінішавала. Усяго за перамогу змагаліся 159 лёгкаатлетак.

Чэмпіёнкай Гульняў на самай працяглай бегавой дыстанцыі стала Джэміма Джэлагат Сумгонг з Кеніі (2 гадз 24 мін 04 сек). Серабро заваявала Юніс Джэпкіруі Кірва з Бахрэйна (+9 сек), бронзу - Марэ Дзібаба з Эфіопіі (+26 сек).