19 Май 2016

Беларуска Юлія Леанцюк выйграла міжнародны турнір у Пекіне

19 мая, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Лідар зборнай Беларусі ў штурханні ядра Юлія Леанцюк выйграла міжнародны турнір IAAF World Challenge Beiging, які прайшоў у Пекіне, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Пераможца ў сваёй найлепшай спробе адправіла снарад на 18 м 76 см. Другое месца заняла Аніта Мартан з Венгрыі. Яе рэзультат - 18 м 60 см. Трэцяе месца на турніры ў Пекіне заняла Ксянронг Лю (Кітай) - 17.87. У спаборніцтвах у штурханні ядра прымала ўдзел яшчэ адна беларуска. Вікторыя Колб завяршыла спаборніцтвы з рэзультатам 16.91, заняўшы шостую пазіцыю.

Камерцыйныя турніры серыі IAAF World Challenge ў календары Міжнароднай федэрацыі лёгкай атлетыкі з'яўляюцца другімі па значнасці пасля этапаў "Брыльянтавай лігі". Чарговыя спаборніцтвы серыі Challenge пройдуць 20 мая ў Остраве. У Чэхіі плануе выступіць шасціразовы алімпійскі чэмпіён, 11-разовы чэмпіён у бегу на спрынтарскіх дыстанцыях Усэйн Болт з Ямайкі.

Найлепшыя беларускія атлеты ў гэтыя ж тэрміны прымуць удзел у розыгрышы Кубка Беларусі, які 20-21 мая пройдзе ў Брэсце.