28 Dec 2020

Баскетбалісты "Цмокі-Мінск" 12-ы раз сталі ўладальнікамі Кубка Беларусі

Баскетбалісты
Фота "Цмокi-Мiнск"

28 снежня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Баскетбалісты "Цмокі-Мінск" 12-ы раз запар сталі ўладальнікамі Кубка Беларусі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

27 снежня ў галоўным фінале на пляцоўцы магілёўскага спартыўнага комплексу "Алімпіец" падапечныя Расціслава Вергуна ва ўпартай барацьбе абыгралі ў авертайме гаспадароў турніру баскетбалістаў "Барысфена" з розніцай чатыры ачкі - 83:79 (13:16, 21:9, 17:27, 19:18, 13:9). Самым рэзультатыўным у складзе пераможцаў стаў Роберт Лоўры, які набраў 25 ачкоў.

У паядынку за трэцяе падагульняючае месца віцебскі "Рубон" 27 снежня перамог "Гродна-93" з рэзультатам 94:75 (14:19, 19:18, 28:19, 33:19).

У паўфінальных матчах цяперашніх спаборніцтваў сталічныя "Цмокі" разграмілі гродзенскіх баскетбалістаў (86:57), а "Барысфен" быў мацнейшым за віцябчан (102:73).

У мінулым розыгрышы, які таксама праходзіў у Магілёве, у медальных матчах гулялі гэтыя ж каманды. Тады ў галоўным фінале мінскія "драконы" разграмілі "Барысфен" - 109:65, а ў матчы за бронзавыя медалі баскетбалісты "Гродна-93 "перамаглі" Рубон " - 96:88.

Больш за ўсіх Кубак Беларусі заваёўвалі мінскія "Цмокі", якія перамагалі ў 12 турнірах запар, сем трафеяў у "Гродна-93".

Пераможцам кубкавага розыгрышу сярод жаночых каманд у верасні стаў "Гарызонт", які прадстаўляе Мінскую вобласць, ён абыграў у фінале сталічную каманду "БДУ-Цмокі" з лікам 87:43. У паядынку за бронзу баскетбалісткі гродзенскай "Алімпіі" з перавагай чатыры ачкі перамаглі асноўны склад "Цмокі-Мінск" - 76:72.