| Галоўная | Навіны | Галоўныя навіны

Галоўныя навіны

22 Стд 2018

Беларус Яўген Каралёк атрымаў перамогу ў скрэтчы на этапе КС па веласпорце на трэку ў Мінску

22 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларус Яўген Каралёк атрымаў перамогу ў скрэтчы на этапе Кубка свету па веласпорце на трэку ў Мінску, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У ходзе заезду яму ўдалося апярэдзіць партугальца Іва Алівейру і ўкраінскага велагоншчыка Віталя Грыніва. Для беларускіх велагоншчыкаў залаты медаль Яўгена Каралька стаў адзіным на дамашнім этапе Кубка свету.

Усяго за тры дні на веладроме "Мінск-Арэны" было разыграна 17 камплектаў узнагарод у дзевяці відах праграмы. Амаль 300 атлетаў прынялі ўдзел у спаборніцтвах у сталіцы Беларусі. Наступным буйным стартам для велагоншчыкаў на трэку стане чэмпіянат свету ў Галандыі.