| Галоўная | Навіны | II Еўрапейскія гульні ў Беларусі

II Еўрапейскія гульні ў Беларусі

26 Jun 2019

Беларускі барэц Алі Шабанаў заваяваў сярэбраны медаль II Еўрапейскіх гульняў

26 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускі спартсмен вольнага стылю Алі Шабанаў (вагавая катэгорыя 86 кг) заваяваў сярэбраную ўзнагароду на турніры па барацьбе II Еўрапейскіх гульняў, перадае карэспандэнт БЕЛТА.

Выйграўшы ў кваліфікацыях у ізраільцяніна Уры Калашнікава і турка Фаціха Эрдзіна, Алі Шабанаў выйшаў у паўфінал, дзе атрымаў перамогу над атлетам з Германіі Ахмедам Дударавым (3:0). У паядынку за залаты медаль беларускі барэц сустрэўся з расіянінам Даўрэнам Куругліевым, прайграўшы апаненту з лікам 2:3.

У паўфінале сёння трохразовы сярэбраны прызёр кантынентальных форумаў беларус Аляксандр Гуштын (97 кг) прайграў алімпійскаму чэмпіёну Рыа-дэ-Жанэйра, трохразоваму чэмпіёну свету і Еўропы, пераможцу I Еўрапейскіх гульняў расіяніну Абдулрашыду Садулаеву. Тытулаваныя беларускія спартсменкі Ванэса Каладзінская і Марыя Мамашук не змаглі прайсці кваліфікацыйны адбор, выбыўшы з медальнай гонкі.

Іх таварыш па камандзе Азамат Нурыкаў (74 кг) стаў пятым, уступіўшы ў схватцы за бронзу грузіну Аўтандзілу Кенчадзэ.

Турнір па барацьбе II Еўрапейскіх гульняў у сталічным Палацы спорту завершыцца 30 чэрвеня. Усяго ў спаборніцтвах прымаюць удзел 288 атлетаў, якія змагаюцца за 18 камплектаў медалёў.