6 Feb 2019

Беларускія лёгкаатлеты заваявалі золата і бронзу на турніры ў Польшчы

Алёна Дубіцкая. Фота з архіва

6 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускія лёгкаатлеты заваявалі залаты і бронзавы медалі на міжнародным турніры Orlen Cup 2019 у польскім горадзе Лодзь, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Золата заваявала Алёна Дубіцкая ў штурханні ядра сярод жанчын - яна адправіла снарад на 18,64 м. Другі рэзультат паказала Клаўдзія Кардаш з Польшчы (18,14 м), на трэцюю прыступку п'едэстала гонару ўзнялася яе суайчынніца Паўліна Губа (18,10 м). Нядаўна на чэмпіянаце Беларусі Алёна Дубіцкая ўстанавіла свой новы асабісты рэкорд у памяшканні - 18,94 м. Яе партнёрша па камандзе Юлія Леанцюк на Orlen Cup паказала шосты рэзультат - 16,69 м.

Бронзу ў бегу на 60 м беларускай камандзе прынесла Хрысціна Ціманоўская, якая фінішавала з рэзультатам 7,26 сек. Перамогу на гэтай дыстанцыі атрымала польская спрынтарша Ева Свобада - 7,13 сек. Другое месца ў Рэмоны Берчэл з Ямайкі - 7,23 сек.

Зімовы сезон для беларускіх лёгкаатлетаў прадоўжыцца спаборніцтвамі юніёраў 2000-2001 гадоў нараджэння на першынстве Беларусі, якое прыме 7 лютага магілёўскі СК "Алімпіец". Таксама ў гэтыя выхадныя на базе рэспубліканскага цэнтра алімпійскай падрыхтоўкі па лёгкай атлетыцы ў Мінску мацнейшым кідальнікам краіны трэба будзе адабрацца ў каманду на кубак Еўропы па доўгіх кіданнях.