28 Снж 2015

Беларускія гандбалісты занялі трэцяе месца ў розыгрышы Кубка Рыжскай думы

28 снежня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Гандбалісты мужчынскай зборнай Беларусі занялі трэцяе месца ў розыгрышы Кубка Рыжскай думы, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У заключным матчы спаборніцтваў 28 снежня ў латвійскай сталіцы падапечныя Юрыя Шаўцова ўступілі сапернікам з Егіпта з лікам 25:28 (12:16). У складзе беларусаў мячы закідвалі: Максім Баранаў - 7, Барыс Пухоўскі - 6, Сяргей Рутэнка, Аляксей Хадкевіч - па 3, Аляксандр Цітоў, Дзмітрый Нікуленкаў - па 2, Максім Бабічаў, Арцём Каралёк - па 1.

У стартавым паядынку беларускія гандбалісты абыгралі каманду Латвіі (28:26), а ў другім туры прайгралі расіянам (24:34), якія атрымалі вікторыі ва ўсіх трох праведзеных сустрэчах.

Падагульняючае становішча: Расія - 6 ачкоў, Латвія - 2, Беларусь - 2, Егіпет - 2.

Вярнуўшыся ў Мінск, зборная Беларусі прадоўжыць падрыхтоўку да фінальнага этапу чэмпіянату Еўропы, які пройдзе ў Польшчы з 15 па 31 студзеня 2016 года. На папярэднім этапе беларусы згуляюць у групе В разам з камандамі Харватыі, Ісландыі і Нарвегіі.