13 Кст 2016

Беларускія атлеты выйгралі дзве залатыя ўзнагароды на трэцім этапе Кубка свету па спартыўнай акрабатыцы

13 кастрычніка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускія атлеты выйгралі дзве залатыя ўзнагароды на трэцім этапе Кубка свету па спартыўнай акрабатыцы, які завяршыўся ў польскім Жэшуве, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

На вышэйшую прыступку п'едэстала гонару падняліся беларускі Юлія Івончык, Вераніка Набокіна, Карына Сандовіч, якія атрымалі ад суддзяў 27,810 бала і апярэдзілі каманду з Польшчы. У спаборніцтвах змешаных пар беларусы Артур Белякоў і Вольга Мельнік таксама занялі першае месца - 28,000 балаў. Сярэбранымі прызёрамі сталі спартсмены з Казахстана Дзмітрый Фядзьковіч і Ангеліна Яніцкая - 27,370 бала. На трэцім радку падагульняючага пратакола размясціліся польскія атлеты Якуб Траніна і Іга Клешык - 26,920 бала.

У агульным заліку Кубка свету сярод змешаных пар беларускі дуэт Артур Белякоў і Вольга Мельнік занялі чацвёртае месца. Сярод жаночых дуэтаў самымі лепшымі па выніках сезона сталі мінчанкі Маргарыта Барташэвіч і Вікторыя Міхновіч.

На галоўным турніры 2016 года - чэмпіянаце свету ў кітайскім горадзе Пуцянь - беларусы таксама заваявалі дзве ўзнагароды. Маргарыта Барташэвіч і Вікторыя Міхновіч сталі сярэбранымі прызёрамі ў спаборніцтвах пар, а ў спаборніцтвах груп каманда ў складзе Карыны Сандовіч, Веранікі Набокінай і Кацярыны Барысевіч заваявала бронзу.