| Галоўная | Навіны | Падзеі, факты, анонсы

Падзеі, факты, анонсы

30 Май 2016

Беларускі дуэт заваяваў бронзавыя ўзнагароды ў міксце на ЧС па сучасным пяцібор'і

30 мая, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларусы Ілья Палазкоў і Настасся Пракапенка сталі бронзавымі прызёрамі чэмпіянату свету па сучасным пяцібор'і ў змешанай эстафеце, які завяршыўся ў Маскве, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Пасля двух стартавых відаў праграмы беларусы не ўваходзілі ў дзясятку мацнейшых, няўдала выступіўшы ў плаванні. Аднак наступныя віды праграмы Ілья Палазкоў і Настасся Пракапенка выканалі значна лепш. У верхавой яздзе дуэт заняў трэцяе месца і перад заключным відам (бег і стральба) займаў восьмае месца. Беларусы добра правялі стральбу і хутчэй, чым сапернікі, пераадолелі дыстанцыю, атрымаўшы 647 балаў - лепшы рэзультат сярод 23 каманд. У выніку Палазкоў і Пракапенка ў агульным заліку перамясціліся на трэцяе месца - 1 474 балы. Першае месца занялі расіяне Аляксандр Лясун і Даната Рымшайтэ - 1 509 ачкоў.

У актыве беларускіх пяціборцаў па выніках чэмпіянату свету ў Маскве два медалі. На старце чэмпіянату свету беларускі Кацярына Арол і Ірына Прасянцова сталі бронзавымі прызёрамі ў эстафеце.