7 Жнв 2023

Беларус Анатоль Хоміч выйграў серабро ў кіданні дыска на II Гульнях краін СНД

Анатоль Хоміч. Фота НАК Беларусі

7 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА. На базе Рэспубліканскага цэнтра алімпійскай падрыхтоўкі па лёгкай атлетыцы прадаўжаюцца спаборніцтвы кідальнікаў у рамках II Гульняў краін СНД, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Праграму трэцяга дня спаборніцтваў у РЦАП па лёгкай атлетыцы адкрываў фінал у кіданні дыска сярод юнакоў. Удзел у турніры прынялі 10 юных дыскаболаў з шасці краін. Лепшы рэзультат паказаў расіянін Аляксандр Жукаў, які адправіў снарад на 48,51 м. Другую пазіцыю заняў наш Анатоль Хоміч, які кінуў дыск на 46,88 м. Дарэчы, напярэдадні Анатоль стаў чэмпіёнам Гульняў у штурханні ядра. Трэцім стаў яшчэ адзін прадстаўнік Расіі Данііл Трыстан (46,50 м). Беларусы Данііл Каваленка, Данііл Дземідзюк і Андрэй Скрыпель размясціліся на месцах з 4-га па 6-е.

Таксама 7 жніўня на базе РЦАП па лёгкай атлетыцы адбудуцца фіналы ў штурханні ядра і ў кіданні кап'я ў дзяўчат.