У Беларусь без візы на 30 дзён
Афіцыйны сайт Рэспублікі Беларусь
Год малой радзімы ў Беларусі
Прэс-цэнтр
Каляндар падзей у Беларусі
Выдатныя мясціны Беларусі
Сусветная спадчына ЮНЕСКА ў Беларусі
Беларускія санаторыі і курорты
Сувеніры з Беларусі
| Галоўная | Прэс-цэнтр | Галоўныя навіны

Галоўныя навіны

12 Врс 2016

ЦВК абнародавала прозвішчы выбраных у Беларусі дэпутатаў парламента

ЦВК абнародавала прозвішчы выбраных у Беларусі дэпутатаў парламента

12 верасня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Цэнтрвыбаркам абнародаваў прозвішчы кандыдатаў, якія, паводле папярэдніх даных, выбраны ў склад Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу шостага склікання. Гэтыя звесткі размешчаны на афіцыйным сайце Цэнтрвыбаркама, паведамляе БЕЛТА.

У парламент выбраны:

БРЭСЦКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Брэсцкая-Заходняя № 1 Брыч Леанід Рыгоравіч
Брэсцкая-Цэнтральная № 2 Мілашэўскі Валянцін Станіслававіч
Брэсцкая-Усходняя № 3 Дашко Анатолій Міхайлавіч
Брэсцкая-Пагранічная № 4 Базанаў Уладзімір Аляксандравіч
Баранавіцкая-Заходняя № 5 Палітыка Вольга Сяргееўна
Баранавіцкая-Усходняя № 6 Якубовіч Таццяна Раманаўна
Баранавіцкая сельская № 7 Цупрык Леанід Аляксандравіч
Белавежская № 8 Стаціўка Жанна Уладзіміраўна
Бярозаўская № 9 Качына Леанід Іванавіч
Днепра-Бугская № 10 Дарагакупец Юрый Іванавіч
Івацэвіцкая № 11 Ткачук Анатолій Уладзіміравіч
Кобрынская № 12 Дземідовіч Васілій Мікалаевіч
Лунінецкая № 13 Невар Ігар Леанідавіч
Пінская гарадская № 14 Колб Ігар Міхайлавіч
Пінская сельская № 15 Рабкавец Іван Рыгоравіч
Столінская № 16 Бабаловіч Аляксандр Сяргеевіч

ВІЦЕБСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Віцебская-Горкаўская № 17 Старынская Таццяна Аляксандраўна
Віцебская-Чкалаўская № 18 Занько Сяргей Мікалаевіч
Віцебская-Чыгуначная № 19 Чэкан Васілій Іванавіч
Віцебская-Кастрычніцкая № 20 Цацоха Аляксандр Уладзіміравіч
Гарадоцкая № 21 Мірош Віктар Вікенцьевіч
Докшыцкая № 22 Андрэйчанка Уладзімір Паўлавіч
Лепельская № 23 Мартынаў Ігар Феліксавіч
Наваполацкая № 24 Дзевятоўскі Вадзім Анатольевіч
Аршанская гарадская № 25 Дабрыніна Людміла Анатольеўна
Аршанская-Дняпроўская № 26 Чудовіч Віталій Ігаравіч
Полацкая гарадская № 27 Гуйвік Наталля Васільеўна
Полацкая сельская № 28 Юніцын Андрэй Юр'евіч
Пастаўская № 29 Зямчонак Сяргей Рычардавіч
Сенненская № 30 Лукашоў Анатолій Іванавіч

ГОМЕЛЬСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Гомельская-Юбілейная № 31 Корж Іван Аляксеевіч
Гомельская-Сяльмашаўская № 32 Шылаў Віталій Пятровіч
Гомельская-Цэнтральная № 33 Леўшуноў Алег Фёдаравіч
Гомельская-Савецкая № 34 Ждановіч Павел Леанідавіч
Гомельская-Прамысловая № 35 Гурскі Дзмітрый Міхайлавіч
Гомельская-Навабеліцкая № 36 Астапюк Алена Іванаўна
Гомельская сельская № 37 Навумчык Ала Аляксандраўна
Буда-Кашалёўская № 38 Васількоў Мікалай Андрэевіч
Жыткавіцкая № 39 Кралевіч Ірына Мікалаеўна
Жлобінская № 40 Дзьячэнка Вячаслаў Іванавіч
Калінкавіцкая № 41 Адаменка Яўгеній Буніслававіч
Мазырская № 42 Рассоха Мікалай Фёдаравіч
Палеская № 43 Пісанік Леанід Фёдаравіч
Рэчыцкая № 44 Пірштук Баляслаў Казіміравіч
Рагачоўская № 45 Шчэпаў Уладзіслаў Аляксандравіч
Светлагорская № 46 Філіповіч Галіна Васільеўна
Хойніцкая № 47 Чэкан Святлана Уладзіславаўна

ГРОДЗЕНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Ваўкавыская № 48 Сягоднік Аляксандр Іванавіч
Гродзенская-Занёманская № 49 Пацэвіч Сяргей Лявонцьевіч
Гродзенская-Кастрычніцкая № 50 Русак Віктар Рамуальдавіч
Гродзенская-Цэнтральная № 51 Кір'як Лілія Вацлаваўна
Гродзенская-Ленінская № 52 Далгашэй Тамара Сяргееўна
Гродзенская сельская № 53 Літвін Сяргей Іванавіч
Іўеўская № 54 Маркевіч Аляксандр Іванавіч
Лідская № 55 Навумовіч Андрэй Мікалаевіч
Дзятлаўская № 56 Міхневіч Валянцін Уладзіміравіч
Навагрудская № 57 Папко Вольга Мікалаеўна
Слонімская № 58 Сопікава Ала Мікалаеўна
Смаргонская № 59 Кавалько Адам Дзмітрыевіч
Шчучынская № 60 Саўко Валерый Іосіфавіч

МІНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Бярэзінская № 61 Атрошчанка Пётр Аляксеевіч
Барысаўская гарадская № 62 Бараннік Васілій Міхайлавіч
Барысаўская сельская № 63 Красоўская Тамара Пятроўна
Жодзінская № 64 Заблоцкі Дзмітрый Васільевіч
Пухавіцкая № 65 Гайдукевіч Валерый Уладзіміравіч
Капыльская № 66 Ніжэвіч Людміла Іванаўна
Слуцкая № 67 Ражанец Валянціна Вітальеўна
Салігорская гарадская № 68 Рыбак Андрэй Анатольевіч
Салігорская сельская № 69 Мурына Юлія Георгіеўна
Стаўбцоўская № 70 Анісім Алена Мікалаеўна
Дзяржынская № 71 Лобач Юрый Аляксандравіч
Маладзечанская гарадская № 72 Канановіч Людміла Мікалаеўна
Маладзечанская сельская № 73 Маркевіч Іван Станіслававіч
Вілейская № 74 Жыбуль Наталля Пятроўна
Лагойская № 75 Вабішчэвіч Пётр Андрэевіч
Сеніцкая № 76 Улаховіч Мікалай Дзмітрыевіч
Заслаўская № 77 Курсевіч Валянціна Вацлаваўна

МАГІЛЁЎСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

Бабруйская-Ленінская № 78 Рынейская Ірына Мікалаеўна
Бабруйская-Першамайская № 79 Уласевіч Віталій Эдуардавіч
Бабруйская сельская № 80 Кананчук Ігар Паўлавіч
Быхаўская № 81 Кананчук Таццяна Пятроўна
Горацкая № 82 Каляснёва Алена Пятроўна
Крычаўская № 83 Марачкова Таццяна Барысаўна
Магілёўская-Ленінская № 84 Марзалюк Ігар Аляксандравіч
Магілёўская-Цэнтральная № 85 Старавойтаў Аляксандр Генадзьевіч
Магілёўская-Кастрычніцкая № 86 Петрашова Вольга Уладзіміраўна
Магілёўская-Прамысловая № 87 Салаўёў Пётр Аляксандравіч
Магілёўская сельская № 88 Хішчанка Анатолій Пятровіч
Асіповіцкая № 89 Багдановіч Аляксандр Віктаравіч
Шклоўская № 90 Гобараў Дзмітрый Дзмітрыевіч

МІНСК

Шабаноўская № 91 Няхайчык Аксана Уладзіміраўна
Аўтазаводская № 92 Курсевіч Валерый Віктаравіч
Васняцоўская № 93 Барадзеня Валерый Анатольевіч
Свіслацкая № 94 Варанецкі Валерый Іосіфавіч
Купалаўская № 95 Сайганава Таццяна Іванаўна
Чкалаўская № 96 Клімовіч Наталля Анатольеўна
Кастрычніцкая № 97 Канапацкая Ганна Анатольеўна
Паўднёва-Заходняя № 98 Камароўскі Ігар Сяргеевіч
Грушаўская № 99 Макарына-Кібак Людміла Эдуардаўна
Ясенінская № 100 Гайдук Аксана Вячаславаўна
Сухараўская № 101 Старавойтава Ганна Валянцінаўна
Каменнагорская № 102 Кубракова Людміла Пятроўна
Дамброўская № 103 Місявец Віталій Рыгоравіч
Кальварыйская № 104 Мілаванаў Міхаіл Вячаслававіч
Старавіленская № 105 Дарафеева Ірына Аркадзьеўна
Коласаўская № 106 Шаўцоў Дзмітрый Яўгенавіч
Усходняя № 107 Сокал Аляксей Мікалаевіч
Каліноўская № 108 Місько Максім Уладзіміравіч
Уручская № 109 Бобрыкаў Сяргей Валянцінавіч
Партызанская № 110 Мычко Вольга Віктараўна

Архіў
Пн Аўт Сер Чцв Пт Сб Нядз
Помнікі Вялікай Айчыннай вайны ў Беларусі
Партызанскі летапіс
Еўрапейскія гульні-2019 у Мінску