| Галоўная | Навіны | Падзеі, факты, анонсы

Падзеі, факты, анонсы

5 Dec 2016

Беларускія фрыстайлісты заваявалі тры ўзнагароды на першым этапе Кубка Еўропы

5 снежня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускія фрыстайлісты заваявалі тры ўзнагароды на першым этапе Кубка Еўропы, які завяршыўся ў фінскім Рука, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Спаборніцтвы лятаючых лыжнікаў праводзіліся на працягу двух дзён. Усе ўзнагароды беларусы заваявалі на другі дзень. Алімпійскі чэмпіён Сочы-2014 Антон Кушнір, які правёў насычаную падрыхтоўку да стартаваўшага сезона, змог заняць другое месца з сумай 197,39 бала. Пераможцам турніру стаў расіянін Максім Бураў - 215,32 бала. Бронзавая ўзнагарода ў яшчэ аднаго беларуса Максіма Гусціка -191,77 бала.

У турніры сярод жанчын беларуска Аляксандра Раманоўская стала сярэбраным прызёрам - 168,69 бала. Яна ўступіла аўстралійцы Даніэль Скот - 187,96 бала. Трэцяе месца заняла Вераніка Корсунава з Расіі - 166,95 бала.

У першым этапе Кубка Еўропы традыцыйна прымаюць удзел многія мацнейшыя лыжныя акрабаты. У мінулым турніры ў Рука адсутнічалі вядучыя фрыстайлісты з ЗША і Кітая.

У планах зборнай Беларусі выступленне на першым этапе Кубка свету ў Пекіне 17-18 снежня. Адзін з этапаў Кубка свету ў бягучым сезоне пройдзе і ў Беларусі - 25 лютага ў спарткомплексе "Раўбічы". Галоўным стартам для падапечных Мікалая Казекі будзе чэмпіянат свету, які з 6 па 19 сакавіка 2017 года прыме іспанская Сьера-Невада.